kiirlaenud

Harjumused, mis teevad su rikkaks

Kes meist ei unistaks lõputust rahakotist, luksuslikest esemetest ja täielikust rahalisest vabadusest? Elust, kuhu ei kuulu kiirlaenud ning palgapäevast palgapäevani elamine? Nii utoopiline kui see ka ei ole, kõik see saab alguse väikestest muudatustest su elustiilis. Alljärgnevalt leiad mõned nipid ja kasulikud harjumused, mis võivad sind viia sammukese lähemale eluviisile, millest oled alati unistanud.

1. Ärka varakult, ent ära ohverda uneaega mitte kunagi
Üks edukate inimeste elustiili lahutamatuid osasid on korralik unerütm. Isegi, kui sa oled loomult öökull, on võimalik harjutada end ning kohanduda tervisliku unerütmiga. Ütlus „varajane lind leiab ussikese“ ei ole niisama sõnakõlks – vara ärgates on sul tunduvalt rohkem energiat ning jõuad korda saata päeva jooksul palju rohkem kui 12 tundi järjest põõnates.

Seejuures ära aga unusta korraliku unerütmi. Kui soovid ärgata kell 7, siis mine alati magama nii, et saaksid magada vähemalt 8 tundi. Vara ärkamisel ei ole mitte mingit kasu, kui oled unepuuduse tõttu ärgates hoopis väsinud.

2. Hoia oma väljaminekutel silma peal
Tõeliselt edukad ja rikkad inimesed ei priiska oma rahaga ning hoiavad väga tähelepanelikult silma peal oma kulutustel. Ära arvagi, et need miljonid on neile tasku kukkunud meeletult raha kulutades! Ka väikesed väljaminekud nagu väljas ostetud kohv, saiakesed või pudi-padi võivad kokkuvõttes napsata su eelarvest üsna suure tüki, seega peaksid sa oma rahakoti suul eriti hoolikalt silma peal hoidma.

Lisaks sellele peaksid sa koostama eelarve, kuhu märgid oma tulud ja kulud. Nii on sul parem ülevaade sellest, kuidas rahaga paremini majandada ning kui palju raha üle jääb. Üle jääva rahasumma võid paigutada hoiusele või selle investeerida – nii saab see raha kasvada.

3. Loe raamatuid
Maailma kõige rikkamad inimesed nagu näiteks Warren Buffett ja Bill Gates loevad iga päev raamatuid. Lugemine aitab mõtestada erinevaid asju paremini lahti, annavad jutuainet ning avardavad silmaringi – see kõik võib sind aidata parema rahalise seisu loomisel. Ära alahinda raamatute jõudu ning muuda harjumuseks alati lugeda midagi kasulikku.

4. Sea eesmärke
Sa ei saa kuhugi jõuda, kui sa ei tea, kuhu sa lähed. Rikkaks saamine iseenesest ei tohiks olla su ainus eesmärk. Mõtle sellele, mida sa reaalselt saavutada soovid? Kas sa soovid karjääriredelil tõusta kõrgemale? Olla milleski parem? Mõtle oma eesmärkidele ning pane need kirja, seejärel hakka iga päev kirja panema seda, mida sa tegid selleks, et oma eesmärkidele lähemale jõuda. Samm sammu haaval liikudes jõuad sa varsti unelmate rahanumbriteni.

5. Ole kannatlik ja hoolitse enda eest
Miski ei juhtu üleöö ning sama on eduga. Üks kõige olulisemaid asjaolusid, mida meeles pidada, on kannatliku meele säilitamine. Just seetõttu on ka oluline pisikeste eesmärkide seadmine – suurema eesmärgini jõudmine võib tunduda käeulatuses väljas ning siis võib tunduda allaandmine hea variandina. Kannatlikkus on voorus ning seda ilma naljata.

Samal ajal on oluline enda eest hoolitseda. Tee trenni, toitu tervislikult, veeda aega sõprade ja lähedastega – tee asju, mis muudavad sind õnnelikuks. Kui sa hoiad oma tervist, seda nii füüsilises kui ka vaimses mõttes, oled sa positiivsem ning eesmärkide saavutamine on hõlpsam.

Pea meeles, enamus inimesi pole sündinud hõbelusikas suus, vaid on oma eluviisi ja otsustega kujudanud endale unelmate elu. Kõik saavad sellega hakkama, kui üritavad. Kui soovid vabaneda elust, kus ainus lahendus rahamurele on kiirlaen, muuda need ülaltoodud harjumused osaks oma igapäevaelust ning lisaks positiivsemale mõttemaailmale võid varsti märgata, kuidas ka rahaõnn su poole naeratab.