smslaen

Mida kinkida, kui sul ei ole raha?

Kingituste tegemine võib tekitada parasjagu peavalu – mõelda tuleb sellele, milline kingitus on sobiv, mis kingitusesaajale meeldiks ning muidugi tuleb arvestada ka oma eelarvega. Mida aga teha, kui on käes kingitusterohke jõuluaeg või mõni sünnipäev, kuid sul ei ole rahaga priisata? Pole muret – kiirlaenud ei ole ainus viis, kuidas kingituste jaoks raha leida. Selle asemel, et rahakotti kergendada või end koormata laenukohustusega, kasuta järgnevaid ideid, mis aitavad teha vahva kingituse väga soodsalt või täiesti tasuta.

1.Küpseta midagi maitsvat
Isetehtud kingitused on alati kõige paremad, ent mis oleks parem, kui üllatada kingisaajat maitsva küpsisekorvikese või värskelt küpsetatud koogiga? Küpsetise tegemine ei pea maksma sugugi palju – võid vaadata köögiriiulitele ja olemasolevatest toiduainetest valmistada põneva maiuse. Ka internetis leidub palju retsepte, mille valmistamine ei ole eriti kulukas.

Ise küpsetades on kõige parem aga võimalus teha midagi täiesti ainulaadset. Kingisaajale maitsevad soolased toidud? Küpseta soolane stritsel. Kingisaaja on maiasmokk? Valmista kohupiimakook või kaerahelbeküpsiseid.

2. Pane kokku CD kingitusesaaja lemmiklauludega
Enamikel on kodus tühje CD-toorikuid või isegi, kui ei ole, siis ei maksa tühjad CD-toorikud eriti palju. Kui kingisaaja on muusikasõber, siis võid laadida internetist alla tema lemmikmuusikat ning teha sellest eriline CD. Kingituse veelgi erilisemaks muutmiseks võid ka CD ümbrise kaunistada ära ning selle muuta väga isikupäraseks.

Kui kingisaaja on hoopis filmihuviline ja sa oled arvutitega sinasõber, võid plaadile panna vahvaid videoklippe või isegi täiesti ise teha väikese filmikese. Selline kingitus näitab, kui põhjalikult sa oled mõelnud kingi tegemisele ning on kindlasti meeldejääv meene.

3. Isetehtud seep, küünal, huuleläige või kreem
Selle asemel, et osta poest pudipaditooteid, on palju erinevaid asju, mida saad ise lihtsa vaevaga valmistada. Ühed neist on näiteks seebid, küünlad, kreemid ja muu taoline. Tihtipeale on kodus juba olemas enamus vajalikke komponente ning internetiski on palju erinevaid õpetusi, mis aitavad lihtsa vaevaga ja soodsalt valmistada erilise kingituse.

4. Pane kokku väike raamat luuletuste, tsitaatide või muu tähendusrikkaga
Üks väga personaalne kingiidee on koostada väike raamat, kuhu paned kirja näiteks luuletused, kenad tsitaadid või kirjutad midagi muud, mis seostub kingisaajaga. Sellise märkmiku võid ka täiesti nullist ise teha – näiteks teha nahast kaaned ja ise köita kokku paberilehed. Mida rohkem nokitsed ise raamatu kallal, seda erilisem on lõpptulemus.

Selle ideega saad ka väga palju eksperimenteerida. Ehk on su lähedane hoopis usin kirjutaja, kes ei lähe kuhugi ilma märkmikuta? Sel juhul võid valmistada tühja märkmiku, mille kaunistad ära. Variante on väga palju, kuid igal juhul on isevalmistatud raamatuke või märkmik eriline ja väga personaalne kingitus.

5. Tee väike kupongiraamat isetehtud kupongidega
Rääkides raamatute valmistamisest, siis võid ühe ideena hoopis valmistada ise kupongid ja need kokku köita pisikeseks kupongiraamatuks. Kupongid võivad pakkuda ükskõik, milliseid teenuseid, mida sa lubaksid kingisaajale pakkuda: kui kingid kupongiraamatu emale, siis võib kupongiraamatus olla näiteks kupongike, mis lubab, et sa koristad maja või hoopis kupongike, millega teed ise ühel õhtul süüa. Mõtle oma lähedase soovidele ning asjadele, mida sa hea meelega sooviksid teha. Sellise kingitusega ei saa kindlasti mööda panna!

Isetehtud kingitused on sõbralikud su rahakotile ning jätavad sügava mulje kingisaajale. Kui ees on kinkide tegemise aeg, siis ei pea smslaen olema su ainus väljapääs. Katseta neid kingiideid ning tood oma lähedastele palju rõõmu!