kiirlaenud

Raha annetamine võib su elukvaliteeti tunduvalt parandada

Annetamine ei ole just tegevus, mis oleks paljudel igapäevaselt mõttes, eriti kui kiirlaenud, krediitkaardid, raha säästmine ja muud rahateemad hõivavad mõtteid. Heategevus ja raha annetamine võivad tegelikult aga tuua su elus suuri muudatusi – seda kõike paremuse poole. Siin on mõned boonused, mis võivad kaasneda raha annetamisega.

1. See toob positiivseid emotsioone
Positiivsuse mõju üldisele elukvaliteedile ei tohiks alahinnata. Teadmine, et oled andnud panuse millegi heaks, tekitab rahulolutunde ja positiivsed emotsioonid, mis aitavad nii su vaimset kui füüsilist tervist tugevdada. See tekitab ka teatud saavutustunde ning toob su ellu missioonitunnet. Vahel piisab väikese annetuse tegemisest selleks, et tuua pisut sära igapäevaellu. Positiivne emotsioon on igal juhul tagatud!

2. Kui aitad teisi, aidatakse ka sind siis, kui vajad abi
Me kõik teame vana tarkust, et kui ulatad abikäe, siis tehakse sama sulle. Kuigi lootuses ise abi saada ei tohiks just annetama tõtata, on see reaalne võimalus, mis võib sulle sülle kukkuda siis, kui oled sattunud hätta. Pea meeles, et kui mõni smslaen või muu laenukohustus on tekitanud rahaprobleemid, siis võidki abi otsida heategevusest. Alati on kuskil keegi, kes vajab abi ning kunagi ei tea, millal võid ise abi vajada.

3. Motiveerid oma sõpru ja sugulasi
Kui sa annetad ning räägid sellest ka oma sõpradele ja perele, võib see motiveerida ka neid andma oma panuse. Nii saab alguse veerev lumepall – nende tuttavad jälle annetavad omakorda ning üheskoos saab anda üsna suure panuse mõne hea eesmärgi saavutamiseks.

Lisaks sellele võite pere ja sõprade ringis lausa kokku leppida, et kingituste tegemise asemel teete üksteise nimel annetusi – nii jääb ka kingimure ära, kuna selle asemel, et osta pudipadi, teete tähendusrikkaid ja emotsionaalseid kingitusi heategevusliku panuse näol.

4. Raha annetamine õpetab lastele heldust
Lapsevanemana oled sa oma lastele suurimaks eeskujuks. Iga vanem soovib, et nende lastest kasvaksid lahked, südamlikud ja helded inimesed – mis oleks aga parem viis selle õpetamiseks, kui annetamine ja heategevus? Kui lapsed näevad, et sa annetad heategevuslike projektide tarbeks raha, võib neil ka endal tekkida soov annetada ning nii süvendad neis juba maast-madalast heldust.

5. Annetamine aitab parandada rahaga majandamist
Annetades kiputakse ikka mõtlema sellele, kuidas kellelgi kuskil on rahaga kitsas ning sul on võimalik sel hetkel panustada. See on heaks motivaatoriks omaenda eelarvega tegelemiseks. Iga asi, mis paneb sind detailsemalt jälgima oma pangakontot, on hea, ent kui selleks asjaks on heategevus, on see eriti hea. Kui soovid panustada tihti, siis võid näiteks sõlmida püsikorralduse mõnele heategevusele annetamiseks. Tänu sellele on sul jällegi lisamotivatsioon oma eelarve jälgimiseks.

6. Anneta raha, kui sa ei saa minna vabatahtlikuks
Heategevuseks on mitmeid viise – võid minna supikööki appi, loomade varjupaika või mujale. Kui sul ei ole aga aega vabatahtlikuna töötada, on raha annetamine väga mugav viis, kuidas siiski oma panus anda. Organisatsioonidel on alati puudu finantsidest ning seetõttu on su panus sama oluline kui vabatahtlike töö. Seetõttu ei tohiks sa arvata, et raha annetamine ei ole piisav – see on tohutuks abiks.

Raha annetamine on kahtlemata üks parimaid asju, mida sa saad oma vaba rahaga teha – see aitab kedagi teist ning toob ka sinu enda elus mitmeid positiivseid muudatusi, alates toredatest emotsioonidest kuni oma lähedaste motiveerimiseni. Ole helde ning rahaõnn leiab sind ikka ja jälle!