smslaen

Viisid, kuidas teenida raha aiapidamise abil

Aiapidamine, lillepeenarde loomine ja köögiviljade kasvatamine on vahva ning rahustav ajaviide, kuid mitte ainult. Isegi, kui sul ei ole palju raha ega tohutult kogemust aiandusvaldkonnas, on võimalik oma koduaiaga teenida pisut lisaraha ning tänu sellele oma eelarvet suurendada nii, et rahahäda korral poleks kiirlaen ainus väljapääs. Siin on mõned ideed, mida sa võiksid teha, et oma koduaiaga raha teenida.

1. Müü aiasaaduseid
Olgu tegemist õunade, pirnide, tomatite või kurkidega – köögiviljade ja puuviljade müümine on üks kõige lihtsamaid viise, kuidas raha teenida. Kuigi Eesti kliima tõttu ei saa seda tõenäoliselt teha aastaringselt, kuid sellest hoolimata on mitu kuud võimalik müüa koduaia saaduseid. Seda saad teha näiteks kohalikul turul või viia saadused mõnda müügikohta.

Kui soovid aiasaadustega raha teenida ka talveperioodil, võid näiteks valmistada aiasaadustest moose või hoidiseid, mida seejärel müüa aastaringselt. Suveajal võid hoopis müüa smuutisid, puuviljasalateid ja muud põnevat.

2. Tee aiast fotosid ning müü neid internetis
Kui sulle meeldib fotograafia, on oma aia pildistamine puhas lõbu. Lisaks toredale hobile on aga võimalik nii ka raha teenida. Olemas on palju pildipanku, mis on nõus maksma kena summa su piltide eest. Mõned kohad võimaldavad raha teenida iga kord, kui keegi su pildi alla laadib. Niiviisi ei pruugi küll esialgu teenida suuri summasid, kuid kui sa naudid fotograafiat niikuinii, on see kena passiivse sissetuleku viis.

3. Alusta aiandusblogi
Juhul, kui oled hoopis kirjaosav ning sulle meeldib blogindus, võid luua omaenda blogi, kus jagad muljeid aiandusteemal. Blogiga on teenimisvõimalus põhimõtteliselt piiramatu ning kõik sõltub sellest, kui agaralt sa selle kallal töötad.

Üks lihtsamaid võimalusi blogi kaudu raha teenimiseks on blogis reklaamide näitamine või hoopis sponsoreeritud postituste kirjutamine erinevate firmade jaoks.

4. Aiatoodete arvustused ja toodete testimine
Raha saab teenida ka ilma blogi loomata. Paljud ettevõtted maksavad kena summa selle eest, et nende tooteid testida ning kirjutada arvutusi. Vahel on võimalik saada lausa mõne veebilehe püsiblogijaks, kellele makstakse erinevate toodete testimise eest. Kui naudid aiandust, siis on see hea viis, kuidas pisut lisaraha teenida – saad testida vahvaid aiandustooteid ning samas teenid raha oma arvamuse avaldamise eest.

5. Korralda koduaias sündmuseid
Viimasel ajal on muutunud väga populaarseks kodukohvikute avamine ja muude taoliste sündmuste korraldamine. Kui sul on kena aed, siis võid avada suveajal naabruskonna jaoks oma aia ning luua kodukohviku, kus müüa kohvi, pirukaid ja muud. Lisaks vahvale ajaveetmisviisile ja naabritega sõbrustamisele saad teenida ka pisut lisaraha.

Kui sul on suurem aed, siis võid oma aiaplatsi ka välja rentida. Suvel on palju rändajaid, kes sooviksid telgi püsti panna kuhugi ning just selle jaoks võiksid rentida oma kaunist aeda. Samuti võid avada aia pidude korraldamise jaoks – miks mitte lasta mõnel noorpaaril sinu aias pulmapidu pidada?

6. Müü lilli
Ehk ei ole köögiviljade müümine või internetis tegutsemine sinu pärusmaa? Kui sulle meeldib hoopis lillepeenarde eest hoolitseda, võid müüa oma lemmiklilli. Sarnaselt köögiviljadele ja muudele aiasaadustele saad seda teha turul, kuid lilli võid müüa ka poodide läheduses või lihtsalt tänaval. Variante on palju, kuid igal juhul on võimalik lillede müümisega raha teenida.

Ükskõik, mida sa ka ei eelistaks ning millised su huvid ei oleks, aiaga saab teenida raha igal moel. Kui oled aiasõber, siis võib aiapidamine olla just see võimalus, mis toob sulle lisaraha. Ära jää ootama, kuni smslaen arvelduskontole potsatab ning hakka oma aiaga raha teenima – nii saad koguda sääste just selleks ajaks, kui raha napib.